12/07/2017

“15 Temmuz Destanını Hiçbir Zaman Unutturmayacağız”


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “15 Temmuz tarihinde yaşanan olayları ve milletimizin kahramanlığını zihinlerde her zaman taze tutacağız” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen ve tüm yurtta aynı anda başlayan 15 Temmuz programları Mardin’de de gerçekleştirildi. 5 gün boyunca sürecek etkinlikler 70. Mekanize Tugay Komutanlığı içinde yer alan şehitlik ziyareti ile başladı. Programa Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu ve protokol üyeleri katıldı. Protokol üyeleri şehitliğe karanfil bırakmalarının ardından Saruhan Camisi’nde şehitlerin ruhuna okutulan Mevlid programına geçildi. Kılınan namazın ardından ise şehitlerin ruhuna yemek ikramı gerçekleştirildi.

Yeni nesil bu bilinçle büyümeli

15 Temmuz tarihinin önemine dikkat çeken Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Bu tarihte ülkemiz tekrar bir tarih yazarak iradesine ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır” dedi. 15 Temmuz’un asla unutulmaması gerektiğinin altını çizen Yaman, “Ülkemiz asırlarca birçok tehdit ile karşılaşmış ve tüm tehditleri feraseti ile bertaraf etmiştir. Bu tehditler ise hala devam etmektedir. Ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlar maşaları vasıtasıyla ülkemize bir kez daha kast etmek istemiştir. Tarih ve özgürlük bilinci olan milletimiz ise 15 Temmuzda darbeci güruha memleketin her karış toprağını dar etmiştir. Bu destan hiçbir zaman unutulmamalıdır. Yeni neslimiz de bu bilinçle büyümelidir. Bu vesileyle şehitlerimize tekrar rahmet diliyoruz” dedi