09/11/2017

2. Yapı Grubu İnşaat ve Tadilat Fuarı


Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman: "İnşaat alanında dünyada Çin’le beraber bu sektörün en iyi ülkesi biziz"

Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mardin  Valiliği, Mardin  Büyükşehir  Belediyesi destekleriyle Movapark  Mardin Fuar Alanında düzenlenen 2. Yapı Grubu İnşaat ve Tadilat Fuarı'na katıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin stant açtığı fuarda Türkiye ve Mardin'den birçok firma katıldı. Şehrin ekonomisine katkı sağlayacak olan fuarda, yapı malzemeleri, bina otomasyonu, iş ve inşaat makineleri, güneş enerjisi, doğalgaz, mobilya, dekorasyon, emlak-konut, ev gereçleri üreten firmalar yer alıyor. 

Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, "İnşaat alanında dünyada Çin’le beraber bu sektörün en iyi ülkesi biziz." dedi.

Programda konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, fuarların şehir ekonomisine ciddi anlamda katkısı olduğunu vurguladı.

Mardin'de fuarların açılmasını desteklediklerini kaydeden Yaman, “Fuarcılık önemli bir şey çünkü; sektördeki gelişmeler, sektörün paydaşları sektördeki yenilikler bunların hepsini bir arada görme ve bulma imkânına sahip oluyorsunuz. Bir buçuk senedir Mardin’deyim özellikle Zümrüt Fuarcılık, Kızıltepe Ticaret Odası, Mardin Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölgesi ve diğer sponsorlarda iyi bir Fuarcılık sınav veriliyor. Bundan dolayı arkadaşlara teşekkür ediyorum." dedi. 

Şehrin fuar ihtiyacını bildiklerini aktaran Yaman, şunları söyledi:  "Bu şehre Fuar ihtiyacı var biliyoruz Bizim arzumuz da burada bir Fuar alanı olsun. Onun için çalışıyoruz inşallah zaman içerisinde olacak. İnşaat alanında dünyada Çin’le beraber bu sektörün en iyi ülkesi biziz.  O nedenle de dünyanın diğer ülkeleri yenilikleri Çin’den ve bizden öğreniyorlar. Bu sebeple yüzümüzü ağırtan inşaat sektörünün kıymetli paydaşlarına ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum."