03/12/2018

Aralıksız Kültür ve Sanat Günleriyle Gençlere Katkı


Yaman, “Gençlerimizin gelişimlerini önemsiyoruz”

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Öğrencilerimizin kültür ve sanat alanlarındaki birikimlerini artırmak için belediyemizin imkanlarını kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi açılmasından bu yana genç dostu çalışmaları ve projeleri ile takdir kazanıyor. Şehrin gençlerinin gündemden sanattan ve edebiyattan kopmaması ve gelişimleri için de çaba veren Gençlik Merkezi, bu yıl ikincisini düzenlediği  “Aralıksız kültür ve sanat günleri” ile Aralık ayının her gününü dolu dolu geçiriyor. Bu bağlamda merkezin ilk konuğu ise Yapay Zeka konusuyla Yazar Ayşe Acar oldu. Acar gençlere yapay zeka ve gelecek hakkında bilgiler verdi. Programa Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ve protokol  üyeleri ve gençler katıldı. 

İmkânlarımız öğrencilerimiz için harcanıyor

Burada bir açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, gençlerimizin geleceğine yatırım yapıyoruz” ifadesini kullandı. Bu bağlamda önemli çalışmaları gençlik merkezinde gerçekleştirdiklerine değinen Yaman, “Büyükşehir Belediyemiz en başından beri şehrin gençlerinin en iyi ortamlarda olması için çaba vermektedir. ‘Gençlik varsa gelecek var’ sloganıyla gençlerimizin hak ettiği ortamları hazırladık. Bunlardan birisi de bölgenin en büyük gençlik merkezidir. Merkezimiz açılmasının akabinde şehre dokunan projelere imza attı. Aynı zamanda gençlerimizin ülkemizin alanında önemli isimleriyle tanışıp ufuklarının açılmasını sağladı. Bu noktada geçtiğimiz yıl yaptığımız “Aralıksız kültür ve sanat günleri” bu yılda ikinci defa düzenleniyor. Programa her birisi kendi alanında uzman ve yetkin konuklarımız gelerek öğrencilerimize bilgi ve birikimlerini aktarıyor” diye konuştu.

Faydalı etkinlikler

Bu yılki etkinliklerin de anlamlı ve güzel bir şekilde başladığını ileten Yaman, “Bu yıl ilk olarak ‘Yapay Zeka’ konusuyla Yazar Ayşe Acar’ı ilk olarak konuk ettik. Yazarımız gündemin en önemli maddelerinden ve gelecekte hayatımızda sıklıkla duyacağımız yapay zeka konusunu gençlerimize en dolu şekilde aktardı. Gençlik merkezimiz etkinlikleriyle şehrimize önemli katkılar vermeye devam edecek” ifadesiyle sözlerine son verdi.