02/01/2018

"Birlik ve Kardeşlik Mekke'nin Fetih Gecesi"


Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman:

"Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak bölge insanımızın manevi ve kültürel değerlerine uygun projeleri hayata geçiriyoruz"

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, "Birlik ve Kardeşlik Mekke'nin Fetih Gecesi" programı düzenledi. Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Hanımefendi Gülseren Yaman'ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, daire başkanlarının katılım gösterdiği programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kur'an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu programda duygusal anlar yaşandı.

Program, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma Türkiye ve dünya birincisi Hafız Selman Okumuş'un Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sanatçılar Abdurrahman Önül ve Recep Arslan'ın seslendirdiği ilahi ve ezgiler ile devam etti. Satançı Önül, sahaneye çıkan çocuklara gül dağıttıktan sonra fotoğraf çektirdi. Programın sonunda Yaman, sanatçılara çiçek takdim etti.

Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, "Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak bölge insanımızın manevi ve kültürel değerlerine uygun projeleri hayata geçiriyoruz" dedi.

-Manevi ve kültürel değerlere uygun projeler

Yaman, şöyle devam etti: "Farklı din, dil ve kültürlerin yaşandığı şehrimizde camii, medrese, kilise ve manastır gibi ibadethanelerin genel temizliğini yapıyoruz. 'Yalnız Değilsiniz' projesi kapsamında yaşlılarımızı evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledikten sonra kendilerine namazlık seti hediye ediyoruz. Ramazan ayı boyunca binlerce hemşehrimizle birlikte orucumuzu açtık. Hemşehrilerimzin manevi ve kültürel değerlerine uygun projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz"

"Birlik ve Kardeşlik Mekke'nin Fetih Gecesi" programının güzel geçtiğini kaydeden Yaman, "Hemşehrimilerimizin programa yoğunluk göstermesi bizleri memnun etti." diye belirtti.