02/08/2020

Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, Bayram Ziyaretlerini Sürdürdü


Vali Demirtaş,  Kurban Bayramı dolayısıyla Dargeçit ve Savur ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Dargeçit İlçesinde ilk olarak Dargeçit Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Demirtaş, Kaymakam Doğan Kemelek ve Kamu Kurum Amirleriyle bayramlaştıktan sonra Kaymakam Kemelek’ten ilçede devam eden çalışmalar ve temel kamu hizmetleri hakkında brifing aldı.

Vali Demirtaş, Dargeçit İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ilısu Jandarma Komando Taburunu da ziyaret ederek emniyet ve asayişe ilişkin çeşitli konularda yetkililerden bilgi alarak asker ve polislerin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Ardından Dargeçit Belediyesini ziyaret eden Vali Demirtaş, burada Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy ve belediye personelleriyle bayramlaşıp, Belediye Başkanı Aksoy ile bir süre görüşerek Belediye hizmetleriyle ilgili bilgiler aldı.

Dargeçit Belediyesi toplantı ve konferans salonunda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, ardından çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bayramlaşarak bir süre sohbet edip sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Demirtaş, daha sonra bölgemizin elektrik enerjisini karşılamak amacıyla Dicle Nehri üzerine inşa edilen ülkemizin en büyük elektrik üretim projelerinden biri olan Veysel Eroğlu Barajında (Ilısu) incelemede bulundu.

İlçede yapım çalışmaları süren projeleri yerinde inceleyen Vali Demirtaş, çalışmaların hızlandırılarak bir an önce bitirilmesi talimatı verdi.

Esnaf ve vatandaşlarla bayramlaşarak, incelemelerde bulundu

Dargeçit incelemelerinin ardından Savur İlçesine geçen Vali Mahmut Demirtaş, İlçede faaliyet gösteren ve 2500 kişiye istihdam sağlayan tekstil fabrikasını ziyaret etti.

Tekstil fabrikasını gezerek incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, işletme yetkililerden bilgiler alarak ilçenin ekonomisine katkı sağlayan işletme yetkililerine teşekkür etti.

İlçe ziyaretleri çerçevesinde Savur Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Demirtaş, Kaymakam Bayram Türker ve kurum müdürleri ile bayramlaştı.

Ziyarette Vali Demirtaş, Kaymakam Bayram Türker’den ilçenin ekonomik yapısı, eğitim, sağlık ve asayiş hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Savur ilçe jandarma ve emniyet amirliğini ziyaret eden Vali Demirtaş, mesai mefhumu gözetmeksizin görevi başındaki güvenlik güçlerinin Kurban Bayramını kutlayarak bir süre sohbet etti.

İlçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlaşan Vali Demirtaş, bayramlaşmanın ardından İlçe giriş ve çıkışında kontrolü sağlayan uygulama noktasındaki polislerle bayramlaştı.

Daha sonra Vali Demirtaş, restore çalışmalarının sürdüğü Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın doğup büyüdüğü ve doktorluk yaparken kaldığı evi, Savur Kaymakamlığı Kültür Merkezi,  Hacı Abdullah Bey Konağı, Kıllıt Mor Yuhanun Kilisesi ve Tahir Ökmen Konağında incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi alarak ilçe ziyaretini tamamladı.