29/06/2018

Büyükşehir Belediyesi, drenaj kanallarını temizliyor


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, olağan belediyecilik yaparak çiftçinin yanında olduklarını belirtti. Yaman, “Yerel ekonominin güçlenmesi adına çiftçimize destek olmaya devam ediyoruz” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yerel ekonominin güçlenmesi adına, çiftçinin yanında olmaya devam ediyor. Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Dairesi Başkanlığı’nı yeniden aktif hale getiren Büyükşehir Belediyesi, arıcılık, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, ipek böcekçiliği, meyve ve sebze yetiştiriciliği için programlanan ve hayata geçirilen projeler çiftçinin yüzünü güldürüyor. Kırsal mahallelerin drenaj kanallarını temizleyen ekipler, son olarak Kızıltepe ikizler mahallesinde bin metrelik drenaj kanalını temizleyerek tekrar kullanıma açtı.  

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Yerel ekonominin güçlenmesi adına çiftçimize destek olmaya devam ediyoruz”

Çiftçilerimizin yanındayız

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin olağan belediyecilik yaparak yediden yetmişe herkesin yanında olduğuna işaret eden Yaman, “Artık büyükşehir belediyemiz bu belediyeciliği ile olağan belediyecilik yapıyor. Bu olağan belediyecilik şu demek; her şey ile ilgileniyoruz. Şehrin her türlü sıkıntısında biz varız. Kırsal mahallede ki çocukların, engellilerin ve yaşlılarımızın sıkıntılarına kadar biz ilgileniyoruz. Verilen destek ve hayata geçirilen projelerle çiftçimizin yanındayız. Artık bu şehirde her kesin bir kimsesi var. Bunu da büyükşehir belediyesi olarak biz yerine getiriyoruz. Bundan sonra da böyle olacak.” dedi.

“Birçok projeyle çiftçimize destek olmaya devam ediyoruz”

Hayata geçirilen birçok projeyle çiftçiye destek olmaya devam ettiklerini aktara Yaman, yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Yerel ekonomiye ve çiftçimize elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışıyoruz. Hayvan içme sularından, tarımsal ürüne kadar birçok alanda çiftçimizin yanında yer almaya çalışıyoruz. Kırsal mahallelerde binlerce kilometre drenaj kanallarını yeniden kullanıma açtık. Çiftçimiz rahat şekilde tarlasını sulayabilecek. İpek böcekçiliğini ilk defa şehrimize getirdik. Meyveciliği geliştirmek içi meyve bahçeleri, Derik’te zeytinciliği geliştirmek için zeytin bahçeleri kurduk. Büyük ve küçükbaş hayvanların ahırları dezenfektesi için çiftçimize gerekli malzemeler dağıtıldı. Daha birçok proje ile çiftçimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu destek çalışmalarımız devam edecek.”