05/09/2018

Büyükşehir Zabıtadan Örnek Davranış


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin örnek çalışmalar gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Zabıtanın kuruluşunun 192 yıl dönümü münasebetiyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Bu bağlamda ekipler, örnek bir davranış sergileyerek kan bağışında bulundular. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen kan bağışına tüm zabıta personelinin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdiler.

Hemşehrilerimiz için

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın Mardin halkının menfaatlerini gözeten bir yapıda sürekli çalıştığına değinen Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Zabıtamız görev ve sorumluluklarını bilen bir yapıda saat mefhumu gözetmeksizin çalışmaktadır.  Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşmalarından, trafiğin düzenlenmesine kadar birçok konuda hemşehrilerimize hizmet eden Zabıtamız, gelen ihbarları da değerlendirerek çalışmalarını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra ekiplerimiz örnek olacak çalışmalar da yapmaktadır” dedi.

Örnek çalışma

Yaman, “Bilindiği gibi 1-7 Eylül tarihleri arası Zabıta Haftası olarak kutlanmaktadır. Zabıtanın kuruluşunun 192. yıldönümünde ekiplerimiz emsal olacak çalışmalar yapmıştır. Bu noktada birimimiz tüm personeliyle kan bağışında bulunmuştur. Hemşehilerimiz de zabıtamızla birlikte kan bağışına destek vermişlerdir. Biz bu tür çalışmalar ile farkındalık yaratmaya devam edeceğiz. Zabıtamız da sorumluluklarını bilen bir yapıda örnek olmayı sürdürecektir. Ekiplerimizin örnek davranışından dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Zabıta ekipleri hafta nedeniyle vatandaşlara ve esnafa karanfil dağıtımının yanı sıra öfke kontrolü ve iletişim konularında hizmet içi eğitim de aldı