09/03/2018

Çocuklar sirk gösterisi ile eğlendi


Vali/Mardin Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman:

“Çocuk Gülerse Şehir Güler Projesi kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, ‘Çocuk Gülerse Şehir Güler’ projesi kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Artuklu, Mazıdağ, Dargeçit, Ömerli ve Midyat ilçelerindeki çocukları, Arena Sirk gösterisi ile buluşturdu. Çocuklar, ilk defa gördükleri akrobasi gösterilerinin heyecanını yaşadı.

 

Vali/Mardin Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, ‘Çocuk Gülerse Şehir Güler’ projesi kapsamında çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı.

 

Belediyenin tüm imkânlarını şehrin kadınları, gençleri, çocukları ve engellileri için kullandıklarını aktaran Yaman, “Bir yılı aşkın süredir çocuklara yönelik çalışmalarımız devam ediyor.  ‘Çocuk Gülerse Şehir Güler’ dedik ve projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Çocukların güven içerisinde kendi mahallelerinde yüzmeleri için okul bahçelerinde yüzme havuzları yaptık. Çocuklar üşümesin diye atkı ve bere hediye ettik. Okula giden çocuklarımıza çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttık.  Özellikle kırsal mahallelerimizdeki çocuklarımız için oyun parkları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” dedi.

 

“Bu şehirde artık hiç kimse kimsesiz değil” diyen Yaman, “Yaptığımız çalışmalarımız ile bunun ispat ettik ve bu bağlamdaki çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

 

Etkinlikler hakkında bilgi veren Yaman, şunları söyledi: “Artuklu, Mazıdağ, Dargeçit, Ömerli ve Midyat’taki çocuklarımızı sirk gösterisi ile buluşturduk. İlk defa sirk gösterisini seyreden çocuklarımız, mutlu anlar yaşadı. Çocuklarımızın yüzlerinin gülümsemesi ve mutlulukları bizleri memnun etti. Çocuklarımızın gülümsemesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu programda emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”