05/09/2017

Dara’ya Ulaşım Artık Daha Kolay


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Dara Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yolları yeniden yaptıklarını söylerken, “Turistik bölgemize ulaşım artık daha kolay olacak” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kentte yollar konusunda çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor. Rekor rakamlar ile yollarda başarıyı yakalayan Belediye, şehrin en önemli turistik alanlarından birisi olan Dara’ya ulaşımı daha konforlu hale getirdi. Bölgeye ulaşım daha önce sıkıntılı bir şekilde gerçekleşirken, Belediye çalışmalarıyla sorun tamamen çözülmüş oldu. Ekipler antik kente ulaşımı sağlayan tüm yolları beton asfalt ile tanıştırdı.

Tüm yollarda çalışmalar sürüyor

Konu hakkında açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Tüm yollarımızda olduğu gibi Dara’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızın da yollar ile yüzünü güldürdük” dedi. Yaman şunları belirtti: “İlimizde belediye hizmetleri bakımından yoğun bir çalışma temposu içindeyiz. Kentimizin sorunlarını bilen bir yapıda çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Öncelikli çalışmalarımızın arasında ise yollar gelmektedir. Özellikle kırsal mahallelerimize ulaşımın daha kolay olması için uğraş veriyoruz. Dara mahallemizde de bu düşünceyle yol çalışmalarımızı gerçekleştirdik”

Dara önemsediğimiz turistik bir merkez

Yaman, “Dara’nın önemli özelliklerinden birisi de ilimizin en önemli turistik alanlarından birisi olmasıdır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçi ilimize gelerek Dara’yı ziyaret etmektedir. Bu nedenle bölgeye giden tüm yollar önem arz etmekteydi. Dara’ya Mardin kent merkezinden ve İpek Yolu’ndan ulaşımın en iyi şekilde yapılması için başladığımız çalışmaları bitirdik. İlimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.