13/05/2019

Eşbaşkan Altındağ, Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti


Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ, Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca kurulan ve içerisinde sınavlara hazırlık kursları, müzik, resim, bilgisayar gibi atölyelerin olduğu yaklaşık 12 bin öğrencinin kayıt yaptırdığı MBB Gençlik Merkezi, gençlere hizmet etmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ, Gençlik Merkezinde öğrenciler tarafından karşılandı. Altındağ, öğrencilerin ücretsiz yararlandığı bilgisayar atölyesi, müzik, resim ve sınava hazırlık kurslarını gezerek yapılan çalışmalardan dolayı eğitmenleri tebrik etti.

MBB Gençlik Radyo, toplantı salonu, Gençlik Kafe, kütüphane gibi birimlerde incelemelerde bulunan Altındağ, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alarak çalışmalarda başarılar diledi.

Gençlik Merkezi personel, eğitmen ve yetkilileriyle bir süre sohbet eden Altındağ, daha sonra buradan ayrılarak Bilgi Evi’ne ziyarette bulundu.

Bilgi Evinde sınav ve derslerine çalışan öğrencilerle bir süre sohbet eden Altındağ, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra buradan ayrıldı. 

Eşbaşkan Altındağ, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, bu tür proje ve çalışmaların kentte ve gençlere önemli katkı sağladığını ifade etti.

Gençlerin yanında olmaya devam edeceklerine vurgu yapan Altındağ, “Gençlik Merkezine kısa vadede olamasa da uzun vadede projeler ve etkinlik çalışmalarıyla gençlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Yapılması gerekenleri düşünerek adımlarımızı atacağız” dedi.

İlçelerde ki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini aktaran Altındağ, şöyle devam etti: “Artuklu’da gençlere yönelik bir birimimizin bulunması kente katkı sağlasa da ilçelerimizde bu tür eksikliklerin yaşandığını da bilmekteyiz. Uzun vadede, ilçelerimize de gençler için tek değil yaşlılar, kadınlar gibi eğitim ve öğrenim ihtiyacı olan her kesime hitap edecek merkezlerin açılması çabasında olacağız.”