10/05/2019

Eşbaşkanlar’dan Dünya Engelliler Haftası mesajı


Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Figen Altındağ, 10-16 Mayıs tarihlerinde idrak edilen Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Eşbaşkanlar Ahmet Türk ve Figen Altındağ, yayımladıkları mesajda, “Toplumumuzda, özel gereksinim duyan yurttaşlarımıza karşı sorumluluk bilincinin gelişmesini temenni ederiz” dedi.

“ENGELLİLER SÜREKLİ HATIRLANMALI”

Bir gün değil sürekli engellilerin hatırlanması gerektiğine dikkat çekilen mesajda, “Dünya Engelliler Haftasında tek değil, her hafta onları hatırlamalıyız. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız aracılığıyla özel gereksinimi olan yurttaşlarımızın sevinçlerine ortak olabilmek için her gayreti gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz” diye belirtildi.

“ONLAR TOPLUMUN EMANETİDİR”

“Özel gereksinime ihtiyaç duymak bireye sorun oluştursa da, asıl sorun onlara engel olma sorunudur” diyen Eşbaşkanlar, şu açıklamalarda bulundular, “Toplumumuzda, özel gereksinim duyan yurttaşlarımıza karşı sorumluluk bilincinin gelişmesini temenni ederiz. Onlar toplumun emanetidir. Topluma emanet olan yurttaşlarımıza engel olmayalım. Duymanın ne demek olduğunu duyamayandan, görmenin ne demek olduğunu göremeyenden, yürümenin ne demek olduğunu yürüyemeyenden öğrenmeliyiz.”