05/06/2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kardeşlik İftarına Katıldı


Soylu, “Birliğimiz ve Beraberliğimiz En Büyük Gücümüzdür”

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte düzenlediği iftar programlarının 8’incisi  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla devam etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen iftara Bakan Soylu’nun yanısıra Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Orhan Miroğlu, protokol üyeleri ve 4 bin civarında vatandaş katıldı. İftarda barış ve kardeşlik mesajları verildi.

Kentimiz gelişiyor ve güzelleşiyor

İftarda açılış konuşmasını Vali/Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman yaptı. Mardin’de birçok şeyin değiştiğini ve güzelliklerin yaşandığının altını çizen Yaman, “Mübarek Ramazan Ayının gelmesiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda hemşehrilerimiz ile bir araya geliyoruz. Bugün de yoğun mesailerine rağmen İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu iftarımıza misafir oldu. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyoruz.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, devletimiz ve hükümetimizin insiyatifiyle yerel yönetim görevini devraldık. Bizler bu görevi yerine getirmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Kentimizde sosyal projelerde çığır açtık. 32 sosyal projemizle örnek çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanında yatırım sezonunun başlamasıyla hemşehrilerimize her anlamda hizmet etmek için projelerimizi hazırladık. Belediyemizi tüm bütçesini şehrimiz için harcıyoruz. Kentimizde kırsal mahallelerimiz de dahil, yollarından taziye evlerine, parklarından sosyal yaşam alanlarına kadar rekor çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Yedi düvele gücümüzü gösteriyoruz

Daha sonra konuşmasını gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin dünyaya korku saldığına vurgu yaptı. Soylu şunları kaydetti: “Burada hepimiz aynı sofranın etrafında oturuyoruz. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden insanlar aynı ekmeği, aynı yemeği paylaşıyorsa bizim en büyük gücümüz budur. Dünyada birilerinin hazmedemediği kıskandığı ve tarumar etmek istediği kuvvetimiz de budur.  Bunu çok iyi korumak ve çok iyi devam ettirmek önemlidir. Bu millet bin yıldır bu topraklarda bir arada yaşayıp, ayakta kalmışsa ve yedi düvele karşı gücünü göstermişse bu kardeşliğin gücüyle başarmıştır. Bu ülkeyi terörle ve ekonomik saldırılarla diz çöktürmek isteyenlerin  bu sofralardan hiçbir nasibi olmamıştır”

Güvenlik güçlerimiz huzurumuz için çalışıyor

Güvenlik güçlerinin huzur ve güven için mücadele ettiğini de belirten Soylu, “Bugün 10 bin kardeşimiz Lice’de operasyon yapıyoruz. Tüm güvenlik güçlerimiz ile Bingöl kırsalından Lice’ye, Hani’ye ve Kocaköy’e huzurumuz ve zenginliğimiz için mücadele etmekteyiz. Ülkemi teröre karşı tam bir teyakkuz halindedir. Kim bizim üzerimizde hangi oyunu çevirirse çevirsin, üzerimizde istedikleri satrancı oynasınlar asla başaramayacaklar.  Bu milletin bileğini kimse bükemeyecektir. Zengin ve özgür bir ülke olmanın yanında dünyanın 10 büyük devletinden birisi olacağız. Etrafımızdaki tüm coğrafyaya huzur ve kardeşlik getireceğiz” ifadesiyle sözlerini noktaladı.