25/08/2017

Kent Girişleri Güzelleşecek


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kent girişlerinin güzelleşmesi adına çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kentin girişlerini güzelleştirmek adına çalışmalarına başladı. Bu nedenle kente ulaşımı sağlayan iki giriş bölgesinde yamaç kısımlara sarmaşık fidanları dikiliyor. Yapılan çalışma ile girişlerin yeşillendirilmesi ve güzelleştirilmesi planlanıyor.

Hafızalarda güzel kalacak

Konu hakkında bilgi veren Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman “Amacımız ilimizin giriş bölgelerine farklılık katmaktır” dedi. Şehirlerin giriş bölgelerinin önemine değinen Yaman, “Şehirlerin hafızalarda güzel yer edinebilmeleri için girişlerinin daha estetik ve güzel olması gerekmektedir. Bu sayede farklı şehirlerden gelenlere kent imajı konusunda olumlu izlenimler bırakılmaktadır. Biz de bu konuyla ilgili çalışmalar yapmaktayız. Özellikle kentimize ulaşımı sağlayan halkımız arasında Kızıltepe Yolu Türkmen Deresi olarak bilinen yolumuzun yamaç kısımlarının yeşillenmesini istiyoruz. Bu nedenle sarmaşık fidanı çalışmalarımızı yapıyoruz. Daha önce Diyarbakır istikametinden kentimize girişi sağlayan bölgede yaptığımız sarmaşık çalışması ise tutmaya başladı” şeklinde konuştu.

Protokol yolu fark ortaya koyacak

Yapımı devam eden protokol yolu projesini de anlatan Yaman, “Protokol yolu da kent imajımıza katkı sağlayacak bir çalışmadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile entegre yaptığımız bu çalışma sona erdiğinde ilimizin giriş bölgesi hak ettiği bir hale gelecek” ifadesini kullandı