21/06/2017

Kırsal Mahallelerde (Köy) Yapılan Çalışmalardan Vatandaşlar Memnun


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman kırsal mahallelerde (köy) başlayan kaliteli yol çalışmalarından dolayı vatandaşlardan memnuniyet aldıklarını kaydederken, Kırsal mahalleleriiz ve kent merkezimiz yollarıyla örnek olacak” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ekipleri kırsal mahallelerde alt yapı ve üst yapıyla ilgili başlattığı çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Mahallelerin daha iyi konuma gelmesi adına önem verilen yol çalışmaları da son hızıyla sürüyor. Bu bağlamda Midyat ilçesine bağlı  Acırlı köyünde yapılan beton asfalt çalışmasının akabinde Midyat ilçesi Söğütlü köyünde beton asfalt atımı gerçekleşti. Mahalle halkı ise yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Çok mutluyuz

Çalışmaları yakından takip eden Söğütlü Mahallesi Muhtarı Hasan Özdemir mahallenin en büyük sorunlarından birisinin sona erdiğini vurguladı. Özdemir şunları söyledi: “Mahallemiz özellikle Kış mevsiminde yollarımız konusunda büyük sorunlar yaşıyordu. Yollarda oluşan sıkıntılar mahallemizde yaşayanların hayatlarını olumsuz etkiliyordu. Bu durumu ise yama gibi geçici çözümler ile bitiriyorduk.  Şu anda yapılan bu çalışma ile kaliteli beton asfalta kavuştuk. Daha önce mahallemiz hiçbir hizmetten faydalanamıyordu. Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman’ın gelişiyle hizmetler almaya başladık”

Yoğun çalışacağız

Kırsal mahallelerin standartlarını yükseltmek için var güçleri ile çalıştıklarına değinen Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde kent merkezimiz ve kırsal mahallelerimizin en iyi noktalara gelmesini istiyoruz. Belediyemizin tüm bütçesini her kuruşuna kadar vatandaşlarımıza hizmet olarak aktarmak adına projelerimizi belirledik. Özellikle kırsal mahallelerimizin rahata kavuşması ve şehirlerdeki birçok şeyi içinde barındırmasını arzu ettik. Bunun en önemli adımı ise yollardan geçiyor. 2017 yılında kırsal mahallelerimizin en kaliteli yollara kavuşması için yoğun mesai harcayacağız” ifadesini kullandı.  

Artuklu’da da yol sorunu kalmayacak

Yaman Artuklu merkezde yapılacak çalışmalardan da bahsederken, “kent merkezimizin doğalgaza kavuşması için alt yapı çalışmaları nedeniyle ilimizin çeşitli bölgelerinde kazılar yapıldı. İkinci aşamada ise mesken ve işyeri sahiplerinin doğalgaz abonesi olması için duyuruya çıkacağız. Akabinde mesken sahiplerinin evlerine hatların döşenmesini sağlayacağız. Bu çalışmanın sona ermesi ile Artuklu en kaliteli yollara sahip olacak. Anlayışından dolayı hemşehrilerimize teşekkür ederiz” diyerek sözlerine son verdi.