25/06/2018

Kızıltepe İlçe Merkezinin Yol Sorunu Bitiyor


Yaman, “İlimizde her yönüyle yaptığımız çalışmalar mutlu ediyor”

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde yolların en iyi hale gelmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını kaydederken, “Kızıltepe ilçe merkezimizde de ana arterlerin vatandaşlarımızın istediği düzeyde olması için çalışmalara başladık” şeklinde konuştu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehir merkezi ve ilçelerde proje ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kırsal mahallelerin yollarının şehir merkezleri gibi olması hedefiyle kırılan rekorların ardından ilçe merkezlerinde de hummalı bir çalışma sürüyor. Mardin’in nüfus olarak en büyük ilçesi olan Kızıltepe ilçesinde ana caddelerin iyileştirilmesi ve beklentileri karşılayan bir yapıda olması için de hareket eden Büyükşehir Belediyesi, gerekli adımları attı. Bu bağlamda Mardin Caddesi, Eski Hastane Caddesi, Adnan Menderes, 806. Cadde ve Şanlıurfa Caddesi’nde yaklaşık 3.5 kilometrelik yol çalışmasında start verilirken, çalışmaların kısa sürede bitirilmesi öngörülüyor.

Kaliteli yollar

Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, ”Şehrimizin sorunlarını biliyor ve çözüm üretiyoruz” ifadesini kullandı. Yaman, “Mardin’de görevde olduğumuz zaman diliminde birçok konuda başarılı işlere imza attık. İlimizin her metrekaresine kaliteli ve hemşehrilerimizin istediği hizmetleri ulaştırmak için çaba verdik. Alt yapı ve üst yapıda yaptığımız çalışmalar ile şehrimizin sorunlarını bitirmekle beraber, sosyal sorumluluk çalışmalarımız ile gönüllere dokunduk. İlimizde yol konusunda da önemli rakamlara ulaştık. Daha önceki dönemde neredeyse hiç yol yapılmamasına karşın kırsal mahallelerimizi ulaşılması rekor rakamlar ile beton asfalt ile tanıştırdık. İl ve ilçe merkezlerimizde de sorunları bitirmek adına gerekli çalışmaları hassasiyet ile sürdürüyoruz” dedi.

Kızıltepe halkının en büyük beklentisi gideriliyor

Bu noktada Kızıltepe ilçesinin beklentileri arasında yer alan yol çalışmalarına başladıklarını aktaran Yaman, “İlçemizin ana arter olarak önemli caddeleri söz konusudur. Gerek sosyal yaşam, gerek ilçe ekonomisi gerekse trafik bakımından bu caddeler önemli bir yer tutmaktadır. Biz bu caddelerde yapılan doğalgaz çalışmalarının akabinde, asfalt çalışmalarına başladık. An itibariyle Mardin Caddesi, Eski Hastane Caddesi, Adnan Menderes, 806. Cadde ve Şanlıurfa Caddesi’nde yaklaşık 3.5 kilometrelik yolun modern ve kaliteli yollar ile tanışması için ekiplerimi fedakarca çalışmaktadır. Kısa zaman diliminde bitireceğimiz çalışma ile Kızıltepe halkımızın en büyük isteklerinden birisi bitmiş olacak” diye konuştu.

Yaman Artuklu’da da yol ve trafik sıkıntısının bitmek üzere olduğunu aktarırken, Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesinin de bitmek üzere olduğunu ve çalışmanın tamamen bitmesiyle özlenilen yollara kavuşulacağını sözlerine ekledi.