13/04/2018

Kurtulmuş, Gençlik Merkezi’nde ‘Medeniyet ve Gençlik’ adlı seminer verdi


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde ‘Medeniyet ve Gençlik’ adlı seminer verdi.

Çeşitli açılış ve temaslarda bulunmak üzere Mardin’e  gelen Kurtulmuş, Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman ve beraberinde ki heyetle, Mardin Kalesi’ni ziyaret ettikten sonra tarihi Kasımiye Medresesi’ni gezdi.

Bakan Kurtulmuş, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, daire başkanları ve kurum müdürleri ile beraberi Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’ne geldi.  

Çiçeklerle karşılanan Bakan Kurtulmuş, adına çıkarılmış kart ile gençlik merkezine giriş yaptı. Atölyeleri gezen Kurtulmuş, MBB Gençlik Radyonun konuğu oldu. Radyoda, Mardin’in tarihi yapısı ve toplumsal dokusundan bahseden Kurtulmuş, Mardin’de olmaktan dolayı memnun olduğunu kaydetti.

Bakan Kurtulmuş, müzik atölyesinde öğrencilerin düzenlediği  mini konseri dinledi.  

7 bin güncel kitabın bulunduğu kütüphanede öğrencilere başarılar dileyen Kurtulmuş  burada kitapları inceledikten sonra konferans salonunda gençlerle bir araya gelerek, ‘Medeniyet ve Gençlik’ adlı bir seminer verdi. Kurtulmuş, seminerde, Anadolu medeniyetlerinden örnekler vererek tekrar kendi medeniyetimize dönmemiz gerektiğine vurgu yaptı.

Soru cevap bölümünden sonra Kurtulmuş,  çekilen toplu fotoğrafın ardından gençlik merkezinden ayrıldı.