06/08/2020

Mardin Büyükşehir Belediyesi, dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor


Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgının yayılmasını engellemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla kent genelinde dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.    

Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Saffet Yavuz: “Büyükşehir Belediyesi olarak koronavirüs salgının çıktığı ilk andan itibaren üzerimize düşen görevi sıkı bir şekilde yerine getirdik.” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, tüm ilçelerde resmi kurumlar, sağlık merkezleri, eczaneler, toplu taşıma araçları, ticari taksiler, kargolar, semt pazar yerleri, oteller, cadde ve sokaklar gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar ve çarşı merkezleri haftalık periyodlar halinde hijyenik hale getiriliyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Saffet Yavuz, salgının yayılmasını engellemek ve kontrol altına alabilmek için kent genelinde dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına önem verdiklerini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmaları sıkı tuttuklarını aktaran Yavuz, şunları ifade etti:

“Vatandaşlarımızın temiz ve hijyenik bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Başkanlığımıza bağlı ekipler, kent merkezi ve tüm ilçelerde yoğun şekilde kullanılan alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi olarak koronavirüs salgının çıktığı ilk andan itibaren üzerimize düşen görevi sıkı bir şekilde yerine getirdik. Vatandaşlarımızı, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ‘kontrollü sosyal hayat’ kapsamında maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uymaları çağrısında bulunuyorum. Dezenfekte çalışmalarını yanında bu tedbirlere de uyarsak süreci en az zararla atlatırız inşallah.”