22/02/2018

‘Mardin’den Afrin’e Mektup Var’


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman:

“Afrin’de ilk günden buyana teröristlere karşı kahramanca mücadele veren Mehmetçiklerimize gönderilmek üzere ‘Mardin’den Afrin’e Mektup Var’ kampanyasını başlattık”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Zeytin Dalı Harekatında Afrin’de teröristlere karşı kahramanca mücadele eden Mehmetçiklere gönderilmek üzere mektup kampanyası başlattı. ‘Mardin’den Afrin’e Mektup Var’ projesi kapsamında 20 Şubat ile 15 Mart tarihlerinde yazılan mektuplar, Gençlik Merkezine teslim edilecek. Burada toplanan mektuplar, kahramanca mücadele eden Mehmetçiklere gönderilecek.

Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, “Afrin’de ilk günden buyana teröristlere karşı kahramanca mücadele veren Mehmetçiklerimize gönderilmek üzere ‘Mardin’den Afrin’e Mektup Var’ kampanyasını başlattık” dedi.

Yaman, “Afrin’de PKK/KCK/YPG/DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı düğüne gider gibi Zeytin Dalı Harekatında mücadele etmeye giden kahraman Mehmetçiklerimizin yüksek olan moral ve motivasyonuna katkı sunmak için belediye olarak böyle bir çalışma başlattık. Bu kampanya, Mehmetçiklerimizi hiçbir zaman unutmadığımızı, her zaman kalbimizde ve dualarımızda yer aldıklarını göstermek amacıyla güzel bir çalışma” diye konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Yaman, şunları söyledi: “Projemizin adı ‘Mardin’den Afrin’e mektup var’. Bu proje kapsamında Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi olarak Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize moral ve motive amacıyla mektup gönderiyoruz. Gençlerimiz, 20 Şubat ile 15 Mart tarihleri arasında yazdıkları mektupları Gençlik Merkezimize teslim edebilirler.”

Yaman, açıklamasını şu mısralarla sonlandırdı:

“Selamlık tekbirle, geldim! Kumandan

Seni her cephede gördüm de geldim

Korksunlar zindana sığmayan candan

Sevdamı namluya sürdüm de geldim…”