11/06/2018

“mardinmasa” Ekipleri Kadir Gecesi’nde de Vatandaşları Unutmadı


Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri  Kadir Gecesinin manevi atmosferini tüm ilçelerde vatandaşlar ile birlikte yaşadı. Kılınan Teravih Namazının akabinde vatandaşlar ile bir araya gelen ekipler Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın ikramlarını da ikram ederek bir kez daha gönüllere girdiler.

Şehirde manevi anlamı olan günleri Mardin halkı ile birlikte yaşadıklarını kaydeden Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde vatandaşlarımızın yanında olan bir yönetim anlayışıyla sürekli çalışmaktayız. Bunun yanı sıra hemşehrilerimizle sıklıkla bir araya geliyoruz. Özellikle milli ve manevi anlamı olan günlerde de vatandaşlarımızı unutmuyoruz. Güzel atmosferi birlikte yaşıyor ve gönüllere bir kez daha köprüler kuruyoruz. Kadir Gecesi’nde de Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekiplerimiz ile birlikte yine hemşehrilerimizin içinde olduk” dedi.

Şehirde uygulanan çalışmanın vatandaşların da beğenisini kazandığını dile getiren Yaman, “İlimizde tüm ilçelerimizde vatandaşlarımızın önem verdiği günleri birlikte yaşıyor ve mutluluklarını paylaşıyoruz. Daha önce örneğine az rastlanan bir şekilde Mardin genelinde bu şekilde vatandaşlarımız ile gönül bağları kuruyoruz. Kadir Gecesi’nde de ellerimizi birlikte hemşehrilerimiz ile birlikte semaya açmakla beraber, ikramlarımız ile güzel bir geleneği sürdürdük. Bu tür çalışmalarımız devam edecek” ifadesini kullandı.