31/12/2020

MARSU, Abonelik İşlemlerini Vatandaşın Ayağına Götürüyor


Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek abonelik işlemlerini vatandaşın ayağına götürdü.

MARSU, içme suyu ve alt yapı çalışmalarının kent genelinde aksamadan devam edebilmesi için abonelik çalışmalarına hız verdi. MARSU Abonelik İşleri Daire Başkanlığı, Kovid-19 önlemleri kapsamında şubelerde yoğunluğun yaşanmaması ve abonelik hizmetlerinin aksamaması adına, kurduğu mobil ekip ile abonelik işlemlerini vatandaşın ayağına götürüyor.

Bu kapsamda MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak’ın katılımlarıyla ekipler, Midyat ilçesi Ortaca ve Eylence Mahallelerinde, ilk çalışmalarına başladı.

MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak, kente genelinde tüm vatandaşlara abone olma çağrısında bulundu.

Altunkaynak, şunları söyledi: “Kaliteli, kesintisiz ve sürekli hizmeti sunabilmemiz için tüm vatandaşlarımızın abone olması gerekmektedir. Bu bağlamda bizde üzerimize düşen kolaylıkları yerine getirerek işlemleri hızlandırıp abone işlemlerini vatandaşın kapısına kadar götürdük. Böylelikle salgın döneminde hem vatandaşlarımızın sağlığını korumuş olacağız hem de ek bir masraf gerektirmeden evlerinde kalacaklar. Şubelere gelmeden abone işlemlerini yapmak isteyen kırsal mahallelerimiz, kurumumuzla irtibata geçebilirler. Ekiplerimiz, her türlü kolaylığı sağlayacaklardır. Duyarlılıklarından dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ederim.”

Ortaca Mahalle Muhtarı Edip Aslan ise, vatandaşların ayağına kadar gelen abonelik işlemleri hizmetinden gayet memnun olduklarını belirtti. Aslan, “Salgın döneminde vatandaşın kapısına kadar getirilen bu hizmetten dolayı başta Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ve MARSU yetkililerine teşekkür ederiz. Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.