08/01/2021

MARSU, Açıktan Akan Tüm Atık Suları Yer Altına Alacak


Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yeni yapılaşmanın olduğu Nur Mahallesi’nde alt yapı ve içmesuyu çalışmalarında sona geldi. MARSU, açıktan akan tüm atık suları kanalizasyon şebekesine bağlayacak. 

MARSU, Artuklu ilçesi Nur Mahallesinde açıktan akan kanalizasyon sularının yer altına alınması için çalışma başlattı. Nur Mahallesi İzzet Paşa mevkiinde bulunan yeni yapılaşma bölgelerinde atıksu arıtma tesisine bağlanmak amacıyla yaklaşık 400 metrelik alt yapı çalışmasını hızla sürdürüyor. Çalışmaların kısa sürede bitirilerek çevreye kötü koku ve rahatsızlık veren atık sulardan kurtarılması hedeflenmekte. Bunun yanında yine aynı bölgede yaşanan içmesuyu sıkıntısını ortadan kaldırmak için kazılan kuyu yakında faaliyetlere girerek vatandaşların su sıkıntısı giderilmiş olacak.  

MARSU Genel Müdürü Abdusselam Altunkaynak, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek gelinen son durum hakkında bilgi aldı.   

MARSU Genel Müdürü Altunkaynak, vatandaşların daha sağlıklı ortamlarda yaşaması için kanalizasyon şebekesi çalışmalarına bir yenisi daha eklediklerini belirtti. 

-TÜM ATIK SULAR KANALİZASYON ŞEBEKESİNE BAĞLANACAK

Altunkaynak, “Nur Mahallesinde yapılan bu çalışma ile de vatandaşlarımızın sıkıntıları giderilmiş olacak.  Bu minvalde MARSU Genel Müdürlüğü olarak çalışlarımız hız kesmeden devam edecektir. Şehrimizde açıkta bulunan bütün atık suların kanalizasyon şebekesine alınması için çalışma başlatılmıştır.” dedi.