05/09/2018

Okullar yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyor


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman,

 “Okulları yeni eğitim öğretim yılına hazırlıyoruz”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, ilçe ve kırsal mahallelerde ki tüm okulları 2018-2019 eğitim öğretim yılına hazırlıyor. Bu kapsamda şehir genelinde bulunan yaklaşık 1080 okul Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler tarafından her türlü haşereye karşı ilaçlanıyor. Öğrencilerin sıklıkla kullandığı mekanlar ile kapı ve pencereler dezenfekte ediliyor.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, yaptığı açıklamada, okulları yeni eğitim öğretim yılına hazırladıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak hizmeti ilçe ve kırsal mahallelere götürdüklerini ifade eden Yaman, “Bir buçuk yılı aşkın süredir Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe ve kırsal mahallelerimiz arasında hiçbir fark görmeksizin çalışmaları her yere götürdük. Okulları tatil olmasıyla birlikte öğrencilerimiz için ‘Yaz Spor Okulları’ ile ‘Mahalleme Havuz Projesini’ hayata geçirdik. Burada binlerce öğrencimiz spor ve yüzme dersleri aldı” dedi.

Şehir merkezi, ilçe ve kırsal mahalleler deki okulları yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirmek için çalıştıklarını ifade eden Yaman, “Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekiplerimiz şehir genelinde ki binin üzerinde ki okullarda haşere karşı ilaçlama ile dezenfekte çalışması yapıyor. Bu çalışmalarımız hızla devam ediyor. Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla bu ilaçlama çalışmalarımız sona erecek. Yıl içerisinde de gerektiği taktirde bu çalışmamız devam edecek” diye belirtti. 

Öğrenciler için bir çok projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Yaman, “Belediyenin imkanlarını artık bu şehrin çocukları, öğrencileri, engellileri, gençleri ve kadınları için kullanıyoruz ve bu şekilde devam edecek.” diye konuştu.