14/07/2017

Prof. Dr. Muharrem Kılıç 15 Temmuz’u Anlattı


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman 15 Temmuz Destanı etkinliklerini kapsamında dolu dolu bir hafta geçirdiklerine işaret ederken, “Kentimizde hain darbe girişimini en anlamlı bir şekilde anlatarak şehitlerimizi de yad ettik” dedi.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Destanı etkinlikleri kapsamında birçok ve program düzenledi. Bu bağlamda kentte konserler, konferanslar, anma programları ve sportif faaliyetler yapıldı. Konferanslardan birisinde ise Prof. Dr Muharrem Kılıç’ta darbe girişimini ve perde arkasını anlattı. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra protokol üyeleri ve vatandaşlar da katıldı.

Dolu dolu programlar

Mardin’in 15 Temmuz Destanı’nı yakışan bir şekilde etkinlikler ile hatırladığını ifade eden Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaman, “15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Hainlerin darbe girişimine karşı demir yığınlarına karşı göğüslerini siper eden Türk milleti geçit vermedi. O gecede 249 canımız şehit oldu. Milletimiz ise yazdığı destanla özgürlüğüne olan düşkünlüğünü tüm dünyaya gösterdi. Bizler  15 Temmuz tarihini hafızalarda diri tutmayı kendimize görev saydık. Bu nedenle ilimizde 15 Temmuz’u unutturmayacak etkinlik takvimini hazırladık” dedi.

Anlatmaya devam edeceğiz

Programlarda darbe girişiminin vahametinin çarpıcı örnekler ile anlatıldığını kaydeden Yaman, “Etkinliklerimize her yaş grubundan herkesin katılımını sağladık. Özellikle düzenlediğimiz konferanslarla hainlerin ülkemizde yapmak istediklerini çarpıcı örnekler ile anlattık. Bugün de ilimize Prof. Dr Muharrem Kılıç katılarak önemli bir konferans verdi. Vatandaşlarımız da yoğu ilgi göstererek 15 Temmuz ‘a sahip çıktığını gösterdi. Bizler bundan sonra da bu tür etkinlikler ile yeni neslin bilinçlenmesine katkı vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Konferansın sonunda katılımlarından dolayı Prof. Dr Muharrem Kılıç’a çiçek takdim edildi.