07/11/2017

Protokol Yolu Çalışmaları Sona Yaklaşıyor


Mardin Vali Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman protokol yolunda çalışmaların hızla devam ettiğini belirtirken, “Projemiz bittiğinde ilimizin vitrini güzelleşecek” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ortaklığında protokol çalışmaların son hızıyla devam ediyor. Şehrin girişlerinin değişimini hedefleyen Büyükşehir Belediye, Türkmen Geçidi’nde 40 fidan çalışmasıyla birlikte protokol yolu çalışmalarını da ciddiyetle sürdürüyor. Yaklaşık 20 kilometrelik bir hatta kapsayan çalışmayla değişim hissediliyor. Bu bağlamda çimlendirme çalışmalarının yanında yol boyunca çınar, palmiye, manolya ve zakkum gibi ağaçların dikimi de sağlandı.

Şehrin girişlerinde de değişim

Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman “Şehrimizin girişlerine ayrı bir hava katıyoruz” ifadesini kullandı. Yaman, “İlimizin yaşanabilir bir Mardin olması için gece gündüz demeden çalışmalarımız devam etmektedir. Projelerimiz şehrimize güzellik katmakta, vatandaşlarımızın ise mutlu olmasına katkı sağlamaktadır. Biz ilimizin girişlerini de değiştirmek istedik. Çünkü güzel şehrimizin imajının şehir girişlerinden başlayarak belli olmasını istedik” dedi.

2 büyük proje

Yaman şöyle devam etti: “Bu düşünceyle ilimizin girişlerinde köklü değişimler yapmak için hareket geçtik. Türkmen Geçidi’ne 40 bir adet fidan dikerek yeşillenmesini hedefledik. Ayrıca kayalıklardan uzanan sarmaşık dalları ile kötü görüntülerin önüne geçmek istedik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sürdürdüğümüz protokol yolu projesinde ise önemli ilerleme kaydettik. Kısacası çalışmalarımızla ilimizin imajına etki edeceğiz”