21/02/2018

PTT Kadınlar Türkiye Kupası, başladı


Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman, ilk günü heyecanlı geçen finaller de ki tüm takımlara başarılar diledi.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Basketbol Federasyonu işbirliğinde düzenlenen PTT Kadınlar Türkiye Kupası, iki karşılaşma ile başladı. Artuklu Yeni Spor Salonunda düzenlenen açılışa Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, Emniyet Müdürü Hasan Onar, daire başkanları ve çok sayıda seyirci katıldı.

Açılışta Büyükşehir Belediyesi Kanservatuvarı Mazruna Oyun Topluluğu bir gösteri yaptı.        

Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman, ilk günü heyecanlı geçen finaller de ki tüm takımlara başarılar diledi.

Şehrin morale ihtiyacının olduğunu vurgulayan Yaman, bu tür büyük organizasyonların Mardin’de yapılmasından dolayı çok memnun olduğunu kaydetti.

Hem Valilik hem de belediye olarak bu organizasyonun en iyi şekilde geçmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Yaman, şöyle devam etti: “Bölgeye daha geçen seneye kadar terör nedeniyle ne misafir geliyordu ne de esnafımızın durumu iyiydi. Ama şimdi iş yerleri kapanan bir Mardin'den iş yerleri açılan, büyük grupları ağırlayan ve bu şekilde organizasyonları yapan Mardin'e geçiş oldu. Mardin bir huzur şehri, bölgenin de bir huzur adası oldu. Yatak kapasitemiz yılın ilk 5 ayı yüzde 100 dolu ve artış da yüzde 300 oldu.”

Yakın Doğu Üniversitesi, üstün oynadığı karşılaşmada Abdullah Gül Üniversitesi’ni 88-53'lük skorla mağlup etti. Karşılaşma öncesi sporcular birbirlerine zeytin fidanları verdi.

İkinci karşılaşmada Botaş ve Çukurova takımları karşılaştı. Başa baş geçen karşılaşmada Botaş, Çukurova’yı 77-70’lik skorla mağlup etti.