28/12/2018

Sanat Akademisi Yakın Zamanda Açılıyor


Yaman, “İlimizde sanatı en iyi yerlere getireceğiz”

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde sanatın en iyi yerlere gelmesi için de önemli çalışmalar olduğunu ifade ederken, “Yakın zamanda bitecek olan Sanat Akademisi ilimizin sanat geleceğine ışık tutacak” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde her yönüyle yaptığı çalışmalar ile takdir kazanıyor. Yaşanılabilir bir Mardin hedefiyle gece gündüz demeden çalışan Büyükşehir Belediyesi sanatın da en güzel yerlerde olması için çaba veriyor. Bu bağlamda daha önce hizmete açılan ve başarıyla yoluna devam eden konservatuvarın, yanı sıra  yakın zamanda inşaatı sona erecek sanat akademisi önemli bir yer tutuyor. Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman sanat akademisi binasının son durumuyla ilgili incelemelerde bulundu. Yaman’a daire başkanları ve il müdürleri eşlik etti.

Sanat için önemli bir merkez olacak

Burada bir açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman “Mardin kültür ve sanatta önemli şehirlerin arasına getireceğiz” dedi.

Yaman şöyle devam etti: “Şehrimizde güzel gelişmeler devam ediyor. Mardinli hemşehrilerimizin hak ettiği hizmetleri alması için başladığımız çalışmalarda birçok konuda önemli işler yaptık. Vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayan bir yapıda her alanda projelerimiz hayata geçmekte ve devam etmektedir. Dikkate aldığımız konulardan birisi ise sanatın ilimizde en iyi yerlere gelmesidir. Bu nedenle sanat akademisi projesini hayata geçirdik. Şu an bitmek üzere olan binamız sanat için önemli yerlerden birisi olacak” diye konuştu.

Değerlerimizi ortaya çıkaracağız

Projenin her aşamasını takip ettiklerini kaydeden Yaman, “Akademimizin inşaatının sonuna gelindi. Çalışmaların çok kısa sonra bitecek ve hizmete açılacak.  Bilindiği üzere daha önce konservatuvarımızı hayata geçirmiştik. Burada sanat adına önemli işler yapıldı ve yapılıyor. Şimdi ise akademimizin bitirilmesi ile sanatta daha iyi yerlere geleceğiz.  Özellikle yerel potansiyelimiz akademimiz sayesinde ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.