29/01/2018

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Gençlik Merkezini Ziyaret Etti


Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve beraberinde ki heyet ile sabah kahvaltısında şehirde ki stk ve kanaat önderlerleriyle bir araya geldi. 

Basına kapalı yapılan toplantının ardından Birlik Vakfı Mardin Şubesi'nin açılışına geçildi. Açılışta konuşan Kahraman,  güçlü ve büyük bir devlet olduklarının altını çizdi.

Kahraman, şöyle devam etti:

"Lokomotif bir ülkeyiz, güçlü ve büyük devletiz. Gönül coğrafyamız çok geniş. Hudutlarımız 800 bin kilometre olarak gözükse de biz çok büyük coğrafyaya karşı mesuliyeti olan bir devletiz. Bu mesuliyetin icabını da yerine getiriyoruz Elhamdülillah. Türkiye'nin bölünmeye değil birlik ve bütünlüğe ihtiyacı var. Türkiye'yi böldürmeyiz, bayrağımızı indirmeyiz. Bizim bayrağımız bayraklar arasında farklılık gösterir. Bazı bayraklar gibi pijama değildir. Bölünmeye müsaade etmeyeceğiz. Ham hayaller peşinde olanlar olabilir. O yanlıştır, niye bölünelim. Birlik ve bütünlük içinde olacağız ve öyle yürüyeceğiz"

Kahraman, Yaman ve beraberinde heyetle birlikte tarihi Kasımiye Medresesini gezdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ziyaret eden Kahraman, müzik atölyesinde piyano çaldı. Son teknoloji ile donatılmış müzik atölyesini beğenen Kahraman, öğrencilerin vakitlerini hoş geçirmeleri açısından güzel bir çalışma olduğunu vurguladı.

7 bin güncel kitabın bulunduğu kütüphaneye gezen Kahraman, böyle güzel bir eserin öğrenci ve gençlere kazandırılmasından dolayı Yaman ve ekibine teşekkür etti.

Belediye Başkan V. Yaman'dan bilgi alan Kahraman, atölyeleri gezerek eğitim alan öğrencilerle ilgilendi. Gençlik Merkezi Genç Kafe'de gençlerle aynı masada oturan Kahraman, çay içti gençlerle sohbet etti.

Çekilen toplu fotoğrafın ardından Kahraman, Gençlik Merkezi'nden ayrıldı.