03/07/2018

Ulaşımda revizyon, eğitimlerle devam ediyor


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman:

“Toplu taşıma araç sürücülerinin eğitimlerine önem veriyoruz.”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Zabıta Daire Başkanlığınca şehir genelinde görev yapan toplu taşıma araç sürücülerine, eğitim veriliyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların şehirde güvenli ve huzurlu yolculuk yapması için toplu taşıma sürücülerine eğitim veriyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliğince ortaklaşa yürütülen ve 4 gün sürecek konferanslarda, “Sürücü yolcu iletişimi, güvenlik ve ekonomi sürüş teknikleri, stres yönetimi ve öfke kontrolü, ilk yardım ve meslek hastalıkları, trafik kurulları” gibi eğitimler verilmekte.

Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman, “Toplu taşıma araç sürücülerinin eğitimlerine önem veriyoruz” dedi.

Yaman, “Önceliklerimiz arasına aldığımız ulaşım mastır planımız hızla ilerliyor. Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerimizin araçlarının revizyonun sağlayarak vatandaşlarımızın hizmetine aldık. Araç yenileme çalışmalarımız tüm ilçelerimizde devam ediyor ve edecek” dedi.

Toplu taşıma sürücülerinin eğitimlerini önemsediklerini aktaran Yaman, şöyle devam etti: “Toplu taşıma araçlarını kullanan sürücülerin eğitimini de önemsiyoruz. Bu bağlamda Türkiye Belediyeler Birliği ile birlikte sürücülerin her anlamda eğitimden geçmesi için çalışmalara başladık. 4 gün sürecek eğitimlerimizde özellikle sürücü ve yolcu iletişimi ile trafik eğitimleri üzerinde duruluyor. Bu eğitimlerin il genelinde ki toplu taşıma sürücülerimize faydalı olacağı inancındayım.”