14/05/2018

‘Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası’ Mardin’de Yapıldı


Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, ‘Uluslararası Mardin Dağ Bisikleti Kupası’, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın katılımlarıyla Mardin’de gerçekleşti.

Ulusal ve Uluslararası alanda, 9 kategoride 110 sporcu yarışacak. Yarışma, şehrin doğal ve kültürel tanıtımını yapmayı amaçlayan bir spor organizasyonu. Yarışmada, Uluslararası Bisiklet Birliği ile Türkiye Bisiklet Federasyonu kural ve yönetmelikleri geçerli.

‘Uluslararası Mardin Dağ Bisikleti Kupası’ startını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, verdi.

İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı açıklamada, “Mardin’de düzenlenen Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışmasının startını Sayın Valimiz ile birlikte verdik.” dedi.

Otellerin yüzde yüzü dolu

Şehirde otellerin yüzde yüzünün dolu olduğunu ifade eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ulusal ve uluslararası alanda profesyonel sporcular, kilometrelerce dağ yolunda yarışacaklar.  Yine gelirken Sayın Valimizden aldığımız bir bilgi, “Mardin’de ki otellerin doluluk oranı yüzde yüz”. Bu huzurun, güvenin ve anlayışın oluşmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimizin bütün yetkililerine, canla başla ülkemizin bölünmez bütünlüğü, birliği, beraberliği ve kardeşliği için çaba sarf eden bütün valilerimize, kaymakamlarımıza, emniyet müdürlerimize, jandarma komutanlarımıza, güvenlik korucularımıza ve emeği olan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, şehirde düzenlenen ulusal ve uluslararası organizasyonların Mardin’in tanınırlığını her geçen artırdığını belirtti.

Yaman, şunları söyledi: “Huzur ve güvenin hakim olduğu şehrimizde çok güzel şeyler oluyor. Ulusal ve uluslararası alanda tanınmış büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptık. Geçen hafta Mezopotamya Yol Yarışları düzenledik. Bu yarışmada yüzlerce bisiklet sporcumuz yarıştı. Bugünde Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile birlikte,  ‘Uluslararası Mardin Dağ Bisikleti Kupası’nın startını verdik. Bu da bölgedeki sporseverler acısından çok önemli. Biz bundan sonra huzurun şehri olan Mardin'in kültürel, tarihi, sportif ve sanatsal etkinliklerle duyuracağız.”