31/07/2020

Vali Demirtaş, Görev Başındaki Polis ve Vatandaşlarla Bayramlaştı


Vali Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşların huzur ve güvenle seyahat edebilmeleri amacıyla uygulama noktalarında görevi başındaki güvenlik güçlerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Ziyaret ettiği uygulama noktalarında, trafik tedbirlerini yerinde inceleyen Vali Demirtaş, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Trafikte bilinç ve farkındalık oluşturma adına başlatılan "Kemerin Ses Getirsin", "Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" kampanyaları dahilinde uygulama noktasında durdurulan araç sürücülerinin bayramını tebrik eden Vali Demirtaş, sürücü ve yolcuları kampanyalar hakkında bilgilendirerek kırmızı düdük dağıttı.

Denetimin ardından Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Artuklu İlçe Emniyet Müdürlüğüne de bayram ziyaretinde bulunan Vali Demirtaş,  görev başında bulunan personel ve güvenlik güçleriyle bayramlaştı.

Vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmesi için tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Vali Demirtaş, “Bayram sevincine gölge düşüren trafik kazalarını yaşamamak adına vatandaşlarımızın emniyet kemeri takmalarını ve hız kurallarına riayet etmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı rahat, güvenli ve huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri de aldık.” dedi.

Bu yıl öncekilerden farklı olarak koronavirüs salgını gölgesinde bir Kurban Bayramı'nın idrak edildiğini belirten Vali Demirtaş, “Bu bayramda bizleri bir arada tutan bazı geleneklerimizden hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığını riske atmamak için vazgeçmek durumundayız. Vatandaşlarımızdan önemle rica ediyorum;  Kurban Bayramı süresince toplu bayramlaşma, ziyaret ve bayram yemeğinden uzak duralım. Sevdiklerimizle bayramlaşmada salgının bulaşma riskine karşı sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına duyarlılık gösterelim. Maskenin artık bizim hayatımızın bir parçası olduğu unutmamalıdır. Koronavirüs sürecini her anlamda en az zararla atlatabilmemiz için sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralına uyulması hayati önem taşımaktadır.” şeklinde konuştu.

Vali Demirtaş’a, ziyaret ve denetimler boyunca İl Emniyet Müdür Vekili Muhittin İlker Emir eşlik etti.