12/09/2020

Vali ve Başkan V. Demirtaş, çalışmaları yerinde İnceledi


Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, yapılması planlanan projeleri ve devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Demirtaş, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile aşırı yağışlar sonucunda istinat duvarının çökmesi ile kuzey cephesi gün yüzüne çıkan Hüsamiye Medresesi, Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu, Eski İl Sağlık Müdürlüğü Ek binasında incelemelerde bulunarak yapılarla ilgili brifing aldı.

Daha sonra Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi ve Mardin Müzesini ziyaret eden Vali Demirtaş, incelemelerin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Cumhuriyet Meydanı ve Artuklu Üniversitesi kampüsünde asfalt serimi devam eden profesyonel bisiklet parkuru çalışmalarında incelemelerde bulunarak çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Artuklu Üniversitesi kampüsünde yapımı devam eden Zeynel Abidin Erdem Camisi ve üniversite yerleşkesinde de incelemelerde bulunan Demirtaş, sahadaki incelemelerinden sonra Minibüsçüler durağını ziyaret ederek toplu taşıma şoförleriyle bir süre sohbet edip sorun ve taleplerini dinledi.