05/01/2018

Vali/Başkan V. Mustafa Yaman Kızıltepe’de Vatandaşları Dinledi


Yaman, “Halkımızın içinde, ortak akıl ile şehrimizde değişimi sağlıyoruz”

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde vatandaşlar ile sürekli içiçe olduklarını kaydetti. Yaman, “İlimizin her noktasında halkımızı dinliyor beklentileri yerine getiriyoruz” dedi.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman Kızıltepe ilçesine giderek bir dizi program gerçekleştirdi. Vali/Başkan V. Mustafa Yaman ve protokol üyeleri ilk olarak Kızıltepe kurum müdürleri sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve mahalle muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ilçenin sorunları ve projelere değinildi. Akabinde ise Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Muhtarlar Binası ziyaret edildi. Daha sonra esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelen Yaman, vatandaşların beklentilerini de dinledi.

Vatandaşlarımızın arasındayız

“Her zaman vatandaşlarımızın arasındayız” diyen Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, bu sayede şehrimizin sorunlarını bildiklerini ve projeler ürettiklerini belirtti. Yaman, “Görevde olduğumuz süre zarfında hiçbir zaman halkımızdan kopmadık. Sürekli onların içinde yer aldık ve dertlerini dinledik. İlimize yapılacak çalışmalarda hemşehrilerimizin bizlere aktardığı düşünceler önemli bir etken oldu. Bu nedenle asla halkımızdan kopuk bir yönetim anlayışını benimsemedik.  Bir yıl içinde yaptığımız projeler vatandaşlarımız ile yaptığımız istişarelerin ve ortak aklın eseridir” ifadesini kullandı.

Kızıltepe’de başarılı bir toplantı

Tüm ilçelere giderek ilçelerin beklentilerini de yerinde dinlediklerini vurgulayan Yaman, “Bugün şehrimizin tüm ilçelerinde olduğu gibi Kızıltepe ilçemizde de vatandaşlarımızın arasında yerimizi aldık. Burada öncelikle STK’lar ve muhtarlarımız ile yaptıklarımızı anlatarak yapacaklarımızı da masaya yatırdık. Bunun yanında hemşehrilerimiz ve esnafımızı da ziyaret ederek hasbihal etme imkanına sahip olduk. Vatandaşlarımızın bizlere olan ilgisinden dolayı mutlu olduk. Bizler bundan sonra da halkımızın arasında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.