09/06/2017

Yaman, “Eğitim ve Öğretimde En İyi Noktalara Geleceğiz”


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman kentte eğitim ve öğretimin en iyi yerlere gelmesi adına çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı sona erdi. Mardin genelinde ise bin 077 okulda 220 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Öğrenciler ve velileri sabahın erken saatlerinden itibaren okullara karnelerini almak için okullara gittiler.  Diğer yandan eğitim ve öğretim sezonunu kapanışı için Dargeçit’ de tören düzenlendi. Dargeçit Vatan İlkokulu’nda düzenlenen törene Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı protokol üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler  ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler karnelerini protokol üyelerinin elinden aldı.

Başarımız artıyor

Burada bir açıklama yapan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, eğitim ve  öğretim kalitesinin en iyi yerlere gelmesini istediklerini söyledi. Son zamanlarda kentte başarıların sağlandığına vurgu yapan Yaman, “İlimiz genelinde en önem verdiğimi çalışmaların başında eğitim ve öğretim gelmektedir. Öğrencilerimizin hak ettiği mekanlarda okumaları ve en iyi yerlere gelebilmeleri için mücadele vermekteyiz. Yaptığımız çalışmaların meyvelerini ise almaktayız” dedi.

En iyi yerlere geleceğiz

Gelecek yıllarda eğitimde kalitenin daha da artacağını ileten Yaman, “İlimizde yapacağımız çalışmalar eğitim ve öğretim konusunda bizi en iyi yerlere getirecek. İnanıyoruz ki kentimiz eğitim ve öğretimde ülkemizin en iyi şehirler arasında yerini alacak. Bu konuda şehrimizdeki tüm dinamiklerle başarıya ulaşacağız. Bizlere bu konuda katkı veren herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Törenin ardından Dargeçit Anadolu Lisesi’nde Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk adına yapılan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.