22/01/2019

Yaman, öğrencilere karne dağıttı


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönem sonu münasebetiyle karne dağıttı.

Abdulkadir Tutaşı İlköğretim Okulunda düzenlenen törene Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, daire başkanları, kurum müdürleri, veli ve öğrenciler katıldı.

Sınıfları gezen Yaman, Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere hazırlamış olduğu hediyelerle birlikte öğrencilere karnelerini dağıttı. Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, veli ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Yavrularımıza, gençlerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

-250 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi

Karnelerini alan öğrencilerin çok mutlu olduğunu dile getiren Yaman, “250 bin öğrencimiz ve 12 bin öğretmenimiz bugün itibariyle yarıyıl tatiline girmiş durumdalar. Öğrencilere ödev verilmedi. Bundan dolayı öğrenciler hem ikinci dönem için dinlenme ve hazırlık dönemi geçirecekler hem de yakınlarını görecekler, oyunlar oynayacaklar” diye belirtti.

-“Öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller”

Yaman, şunları söyledi:

“Bizde Mardin Valili ve Büyükşehir Belediyesi olarak yavrularımızı farklı aktiviteler ile eğlendirmek istiyoruz. Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu senede buz pateni oluşturduk. İnşallah bugün açılış töreni olacak. Yavrularımıza, gençlerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. İyi eğlensinler, dinlensinler ikinci döneme daha başarılı girsinler”