23/08/2017

Yeni Bir Gençlik Merkezi Geliyor


Yaman, “Gençlerimiz Bu Şehirde Mutlu Olacak”

Gençlerin daha güzel bir şehirde yaşaması hedefini koyduklarını dile getiren Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Onların kaliteli zaman geçirebilmeleri için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” ifadesini kullandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi gençlik dostu projelere imza atıyor. Daha önce açtığı Gençlik Merkezi Bilgi Evi ile gençlerin rağbet ettiği bir mekana kavuşmasını sağlayan Belediye, Kocaeli – Mardin dayanışmasıyla Kocaeli’nde gençlere yönelik kamplara da Mardinli gençleri götürüyor. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda gençlere sanat aşılayan Belediye, yeni gençlik merkezleri için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda yakın zamanda açılması planlanan Gençlik Merkezi için Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman incelemelerde bulundu. Yaman çalışmaların son durumu hakkında da brifing aldı.

Yeni bir merkez

Burada bir açıklama Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Gençlerimizin yaşadıkları yerden keyif almalarını istiyoruz” dedi. Yaman şunları kaydetti: “Kentimizin gençlerimiz içinde özel olması amacıyla durmaksızın çalışıyoruz. Gençlerimiz ile sürekli hasbihal ediyor, onları dinliyor ve beklentilerini değerlendiriyoruz. Gençlerimize yönelik projeler hazırlayarak onların yaşam kalitesini arttırmak adına hareket ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda açtığımız Gençlik Merkezi Bilgi Evi bu düşünceler ile ortaya çıkmıştır. Her gün yüzlerce gencimizi ağırlayan merkezimiz daha kapsamlı bir gençlik merkezi için bize fikir vermiştir. Bu nedenle yeni gençlik merkezimiz için çalışmalarımıza başladık”

Çalışmalar devam edecek

Çalışmaları kısa sürede bitirmek istediklerine değinen Yaman, “Kapsamlı bir gençlik merkezimizi ilimize hediye etmek düşüncesinden hareketle çalışmaların her anını takip ediyoruz. Projemiz sona erdiğinde birçok kentin kıskanacağı bir çalışmayı gençlerimize hediye etmiş olacağız. Bundan sonra da gençlerimize yönelik projeler ile onları mutlu edeceğiz” şeklinde konuştu.