30/05/2018

Yeşilli ilçesinde doğalgaz çalışmaları başladı


Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman:

 “Şehrimizde Artuklu ve Kızıltepe’nin ardından Yeşilli ilçemizde de doğalgaz alt yapı çalışmalarına başladık”

Mardin Büyükşehir Belediyesi AYKOME koordinasyonunda şehir genelinde doğalgaz çalışmalarına devam ediyor. 2017 yılında Artuklu ilçesinde yapılan ilk çalışmaların ardından Kızıltepe ilçesi ile devam eden çalışmalarından ardından şimdi de Yeşilli ilçesinde çalışmalar başladı. Yeşilli ilçesinde 7 kilometre döşenecek doğalgaz alt yapısının ardından ilçenin, 2018’in sonbaharında doğalgaza kavuşması hedefleniyor.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Şehrimizde Artuklu ve Kızıltepe’nin ardından Yeşilli ilçemizde de doğalgaz alt yapı çalışmalarına başladık” dedi.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Yaman, şunları söyledi:  “Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz tarafından bu görev bize tevdi edildikten sonra şehrimizin en büyük sorunlarından biri olan doğalgaz sorununu ortadan kaldırmak için gerekli çalışmaları hemen başlattık. İlçe belediyeler ile yaptığımız ortak çalışmanın ardından firma yetkilileri öncelikle merkez ilçemiz Artuklu’da çalışmalarına başladı. Vatandaşlarımızın da yapılan çalışmalara anlayış göstermesiyle kısa bir sürede doğalgazı hanelerimize vermeye başladık. Daha sonra Kızıltepe ilçemizde de doğalgaz alt yapı çalışmalarına başladık ve hızla devam etmektedir.”

Çalışmaların devam ettiğine vurgulayan Yaman, “Yeşilli ilçemizde de AYKOME koordinasyonunda doğalgaz alt yapı çalışmalarına başladık. Bu ilçemizde 7 kilometrelik bir çalışmamız olacak. Bu çalışmayı da kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. İnşallah ilçe halkımız 2018’in sonbaharında doğalgazlarına kavuşacaklar. Şimdiden hayırlı olsun.” diye konuştu. 

“Şehircilik anlamında mesafe aldık”

“Şehircilik anlamında mesafe aldık” diyen Yaman,  “Şehirde ki bütün hanelerimize doğalgazı götürmeyi hedefliyoruz. Böylelikle hem havamız temiz olacak hem de vatandaşlarımız maddi anlamda kazanç sağlayacaklar. Bu şehrin hikâyesini hep birlikte yeniden yazıyoruz. Bu hizmetlerimize devam edecek.”